خدمات حمل و نقل کانتینری

درخواست خدمات حمل و نقل کانتینری به سراسر دنیا

حمل و نقل کانتینری

۵
(۱)

امروز قصد داریم به بررسی چند سوال بپردازیم، به نظر شما حمل و نقل کانتینری چه مزایایی دارد، کاربردهای حمل و نقل کانتینری چیست و چرا درترانزیت های دریایی از حمل کانتینری استفاده می کنند.بدنه ی کانتینرها از جنسی طراحی شده که مانع از آسیب رسیدن کالاهای درون خود می شوند، درب های کانتینرها آبندشده می باشند و بدنه فولادی آن مانع از رسیدن رطوبت و آب به درون آن می شود. بارگیری و تخلیه ی سریع کشتی در حمل و نقل کانتینری از مهم ترین دلایل استفاده از کانتینر در حمل و نقل های دریایی می باشد.

بارزترین مزایای دیگر ترانزیت کالا به این روش، انبارکردن و درست چیدن کانتینرها روی یکدیگر می باشد . شمارش دقیق و راحت و امنیت کالاها در کانتینر مانع از به سرقت رفتن آن می شود.تسریع در امور گمرکی و بارزگانی و کاهش هزینه های حمل و نقل و باربری نیز از مزیت های حمل و نقل کانتینری می باشد.در این روش آمارگیری کالا به سرعت انجام می شود تلفات کالاها در هنگام حمل بار کاهش می یابد.

مزایای حمل و نقل کانتینری

باربری و حمل و نقل کانتینری باعث جلوگیری ازخسارت هایی مانند شکستگی و خراب شدن می شود، هزینه ی بسته بندی کالاها و تخلیه و بارگیری کالا را کاهش می دهد.تمام کالاهای خرده بار به صورت یکجا و همزمان حمل می شوند.

باربری و حمل و نقل کانتینری حمل کالا را از محل تولید به محل مصرف خریدار به راحتی و با سرعت بالا امکان پذیر می کند، حمل کانتینری حمل و نقل سنتی را در سیستم حمل و نقل و اتوبار کاهش می دهد و بیشترین بهره برداری را از محیط میسر می کند.ایجاد ایمنی و تعادل سریع تر در کشتی از مزایای حمل و نقل کانتینری می باشد.

حمل بار کانتینری با کشتی

مدیران اقتصادی جامعه و تولید کنندگان برای صادرات از راه های دریایی، هوایی و زمینی ( اتوبار ) به هزینه های لازم برای حمل و نقل و باربری و سرعت انتقال آن به مقصد توجه دارند.حمل و نقل کانتینری به شیوه مدرن و امروزی بیش از ۶۰ سال است که رونق دارد و استفاده از کانتینرها به یکی از اولویت های حمل بار برای تجارت کالا قرار گرفت، به طوری که در عرض کمتر از نیم قرن بیش از ۵۰ درصد حمل بار درجهان به صورت حمل و نقل با کشتی صورت می گیرد و این رقم از آمار گیری ها مخصوص کانتینرهای باری می باشد.

بیشتر مطالعه کنید : باربری و حمل بار کانتینر از گمرک بندر بوشهر

انواع و ابعاد استاندارد کانتینرها

در حمل بارکانتینری اندازه های مختلفی از کانتینر وجود دارد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند، کانتینرهای بی سقف، کانتینرهای تخت و کانتینرهای یخچال دار از کانتینرهای پرکاربرد می باشند. برای انتخاب کانتینرحمل بار علاوه بر کاربردی بودن آن به ظاهر و زیبایی آن نیز توجه می شود.

حمل و نقل کانتینری

حجم بار شما برای حمل دریایی چه میزان است؟

اگر شما قصد دارید بار خود را به صورت دریایی به مقصد موردنظر ارسال کنید بهتراست با اصطلاحات مربوط به حمل دریایی آشنا شوید.

حمل دریایی با کانتینر یا FCL

در صورتی که حجم بار شما زیاد باشد و بخواهید برای آن یک کانتینر را به صورت دربست کرایه کنید، به این نوع حمل دریایی FCL می گویند.

حمل دریایی به صورت خرده بار یا LCL

زمانی که مقدار بارشما به صورت خرده بار محسوب می شود، شما می توانید قسمتی از کانتینر را اجاره کنید و نسبت به همان فضای درخواستی خود هزینه ی حمل و نقل را پرداخت کنید، به این نوع حمل خرده بار اصطلاحا LCL گفته می شود.

حمل دریایی به صورت فله یا Bulk-Break Bulk   

برای حمل و نقل بارهای ساختمانی مانند، فله های خاک و مواد معدنی که قرار است به صورت دریایی حمل شوند اصطلاحا Bulk-Break Bulk می گویند.

مراحل حمل بار با کشتی

در مرحله ی اول باید بارهایی که قرار است با کانتینر حمل شوند، کارشناسی می شوند و طبق وزن و حجم بارها برای آن فضای کافی را در نظر می گیرند.در مرحله دوم بسته بندی کالاهای مورد نظرو تهیه ی لیستی از اسامی کالاهامرحله ی سوم بارگیری بار های مورد نظر و ارسال آن ها به گمرک می باشد . مرحله ی چهارم، بازرسی کانتینر در گمرک و انجام تشریفات گمرکی .درمرحله ی پنجم سمپاشی کانتینر ها انجام می شوند و گواهینامه های معتبر بین المللی تحویل داده می شود. مرحله ی ششم تحویل بار و کانتیینر به کشتیرانی می باشد که در این مرحله بیمه نامه ی بین المللی برای کالاهای موردنظر صادرمی شود.در مرحله ی آخربارنامه ی دریایی صادر می شود و مدارک موردنیاز تکمیل می شود.

حمل و نقل کانتینری

نکاتی درخصوص حمل بار با کشتی

تمامی حمل و نقل های دریایی از طریق بندرهای جنوب کشور صورت می گیرد.بندرعباس، بندرامام خمینی و بندر بوشهرحمل و نقلهای دریایی را انجام می دهند و محصولات کانتینری بیشتر از بندرعباس و بندر بوشهر انجام می شود.

سایز کانتینرهایی که قرار است کالا و محصولات تجاری را حمل کنند معمولا ۲۰ تا ۴۰ فوت می باشد، کانتینرهای ۲۰ فوتی به ابعاد۳۰ متر مکعب و کانتینرهای ۴۰ فوتی به ابعاد ۶۰ متر مکعب می باشند.کانتینر ۲۰ فوتی طول آن ۶ متر است و عرض و ارتفاع آن تقریبا ۲ متر و نیم می باشد و کانتینرهای ۴۰ فوتی ۱۲ متر طول دارند و عرض و ارتفاع آن همانند کانتینرهای ۲۰ فوتی می باشند.

باربری تهران سعادت یکی از باتجربه ترین و قدیمی ترین شرکت های حمل و نقل و باربری در سطح کشور می باشد. اگر شما قصد دارید بارخود را از طریق دریایی و حمل و نقل کانتینری به کشور موردنظر ارسال کنید باید بارهای خود را به گمرک جنوب و مرز ارسال کنید .باربری تهران سعادت به شما مشاوره می دهد که نسبت به بارو کالاهای خود چه نوع خدماتی را در اختیار داشته باشید . این شرکت برای شما بهترین و مناسب ترین ماشین های باربری مجهز را در اختیارتان قرار می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه ی مناسب بار شما را به مرزهای گمرک می رساند و به کشتی های حمل و نقل کانتینری تحویل می دهد.

باربری تهران سعادت انواع ماشین های سنگین و تریلی های مسقف و یخچال دار، کامیون ها و ماشین های حمل خرده بار را دارا می باشند و متناسب با نوع بار شما بهترین نوع ماشین را در اختیارتان قرار می دهد.

به این مطلب امتیاز بدهید

میانگین ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 16 =

02188926620